Autor | Roman Svoboda

Autor

AutorFotografování je především mým koníčkem, kterým se zabývám ve volném čase a znamená pro mě příjemně strávené chvíle a relaxaci. Fotografii vnímám jako prostředek k zachycení zajímavých a neopakovatelných okamžiků; každá fotografie by měla mít svůj příběh pojící jí s místem, kde byla pořízena.

V současné době se zabývám především fotografováním volně žijících zvířat a dalších různých přírodních motivů. Nevyhýbám se však ani jiným žánrům, jako je např. street foto nebo reportážní fotografie; na komerční bázi i produktové fotografii.

Přirozenou atmosféru z přírody a autenticitu fotografovaného místa se snažím zachovat tím, že v rámci postprodukce používám pouze základní úpravy, beze změny obsahu nebo jiné manipulace se snímkem. U fotografií na zakázku samozřejmě úprava snímku a retuše záleží na přání a vkusu klienta.

Fotím digitálně technikou značky Canon, která mi naprosto vyhovuje; oblíbil jsem si fotografování objektivy s dlouhým ohniskem. Na těchto stránkách je umístěna malá ukázka z vlastní tvorby v tematických galeriích, u každé fotografie je uveden její název a hodnoty nastavení fotoaparátu v době jejího pořízení (Exif).

A ještě důležité upozornění:

Nositelem autorských práv všech fotografií vystavených na těchto stránkách je Roman Svoboda. Všechna práva vyhrazena. Fotografie podléhají autorskému zákonu a jakékoliv šíření, kopírování, úprava, komerční či nekomerční využití není dovoleno bez souhlasu autora.